Przydatne informacje
WÓZKI JEZDNIOWE POZDNOŚNIKOWE: NAZWA, DEFINICJA I PODLEGANIE
Wózki podnośnikowe są to mechaniczne pojazdy kołowe o napędzie silnikowym (elektryczne, spalinowe, gazowe) nazywane urządzeniami transportu bliskiego (UTB) stosowane przy magazynowaniu i używane głównie przy załadunki i rozładunku towarów. Najczęściej kojarzone są z potoczną nazwą jako wózek widłowy, sztaplarka, paleciak. Podnośnikowy, bo podnośni ładunek który najczęściej jest położny na palecie, a paleta na osprzęcie wózka jakim są widły które podnoszą się w góre lub w dół za pomocą masztu. Urząd Dozoru Technicznego pod które wózki podnośnikowe podlegają klasyfikuje je wg. kategorii III WJO, III WJO, I WJO, odmiany/typu i sposobu obsługiwania/kierowania: prowadzone za pomocą dyszla, zdalnie sterowane, kierowane stojąc na podeście, z fotelem dla kierowcy, z wysięgnikiem, z osobą podnoszoną wraz z ładunkiem.
Egzamin na wózki widłowe - jak wygląda?
Egzamin na wózki widłowe składa się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej każdy losuje 5 pytań (mniej lub bardziej szczegółowych) na temat wózków kategorii, z której zdawany jest egzamin. Aby zdać tę część egzaminu, trzeba odpowiedzieć poprawnie na minimum 3 pytania. Zdany egzamin z teorii kwalifikuje do drugiego etapu - egzaminu z części praktycznej.
PROWADZIMY SZKOLENIA DLA NOWYCH OSÓB JAK I DLA OSÓB KTÓRE POTRZEBUJĄ ODNOWIĆ SWOJE STARE UPRAWNIENIA KTÓRE W MYŚL WEJŚCIA NOWEGO ROZPORZĄDZENIA BĘDĄ TRACIŁY SWOJĄ WAŻNOŚĆ.
- wystawione do dnia 31 grudnia 2004 r. zachowują ważność nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2019 r.,
- wystawione do dnia 31 grudnia 2014 r. zachowują ważność nie dłużej niż do 31 grudnia 2020 r.,
- wystawione od dnia 1 stycznia 2015 r. zachowują ważność nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2021 r.
SZKOLIMY OSOBY INDYWIDUALNE. DOJEŻDŻAMY DO KLIENTA. ORGANIZUJEMY SZKOLENIA NA ZLECENIA ZAKŁADÓW PRACY DOSTOSOWUJĄC SZKOLENIE DO POTRZEB I WYMOGÓW FIRM ORAZ INSTYTUCJI SZKOLNYCH. OFERUJEMY SZKOLENIA DO OBSŁUGI WSZYSTKICH WÓZKÓW JEZDNIOWYCH, PODNOŚNIKOWYCH III WJO, II WJO, I WJO, WRAZ Z BEZPIECZNĄ WYMIANĄ BUTLI GAZOWYCH, ORAZ POZOSTAŁYCH WÓZKÓW NIEPODLEGAJĄCYCH POD UDT : NAŁADOWNE, UNOSZĄCE, CIĄGNIKOWE.
Nasi kursanci odbywają szkolenie z doświadczonymi i dyplomowanymi instruktorami Akademii UDT. Szkolenie odbywa się wg. aktualnie zatwierdzonego programu UDT i możesz nas znaleźć w spisie aktualnych firm szkoleniowych na stronie internetowej UDT, oraz RIS (Rejestrze Instytucji Szkoleniowych) Kurs składa się z zajęć teoretycznych wg. tematyki oraz zajęć praktycznej nauki jazdy wózkiem bez ograniczeń godzinowych. Każdy uczestnik otrzymuje profesjonalnie opracowane przez nas wszystkie materiały do nauki. Godziny i terminy jazdy praktycznej dostosowujemy indywidualnie do każdego kursanta i rytmu pracy. Na spotkania można umawiać się od poniedziałku do piątku.
Tylko firmy posiadające wykwalifikowany personel będą skutecznie realizować zyskowne kontrakty. Dzięki szkoleniom, a co za tym idzie uprawnieniom operatorskim unikasz przestojów na magazynie lub budowie. Szkoląc pracownika zyskujesz wykwalifikowany personel oraz spokój i bezpieczeństwo w miejscu pracy.